Всі оригінальні матеріали знаходяться на deployedmedicine.com
Опубліковано: 30.05.2023

Модуль 21: Комунікація

У Модулі 21 обговорюється важливість і методи ефективної комунікації з пораненими, командуванням підрозділу та евакуаційними засобами у фазі Допомоги в польових умовах (TFC) у рамках TCCC.

Комунікація

module-21-slide-01

У Модулі 21 ми обговоримо важливість і методи ефективної комунікації з пораненими, командуванням підрозділу та евакуаційними засобами у фазі Допомоги в польових умовах (TFC) у рамках TCCC.

Допомога пораненим в умовах бойових дій розділена на 4 етапи. Вам, як бойовому медику - першому медичному працівнику, який надає допомогу пораненому та розпочинає більш складне лікування у рамках безперервної допомоги на догоспітальному етапі - важливо розуміти ролі та обов’язки немедичного персоналу (всіх військовослужбовців і бійців-рятувальників), який може оглядати та надавати допомогу/асистувати під час лікування постраждалих на догоспітальному етапі.

module-21-slide-02

У модулі “Комунікація” є 3 теоретичні та 1 практична навички.

Теоретичні навички: визначити важливість і методи передачі інформації про поранених на евакуаційні засоби та/або приймаючим закладам; визначити вимоги до інформації та формат запиту на евакуацію; визначити рекомендовану пріоритетність евакуації поранених.

Практична навичка полягає в тому, щоб продемонструвати передачу інформації для запиту на евакуацію та вимог до модифікованого звіту про медичну інформацію.

module-21-slide-03

Незважаючи на те, що основна увага приділяється негайній зупинці загрозливої для життя кровотечі, а також попередженню та лікуванню інших травм і ускладнень, які безпосередньо загрожують життю, комунікація та документування мають тривати протягом усієї фази Допомоги в польових умовах та продовжуватися з початком передевакуаційних процедур під час переходу до фази Допомоги на етапі тактичної евакуації (TACEVAC).

module-21-slide-04

Своєчасна та ефективна комунікація з пораненим, іншими медичними та немедичними рятувальниками, тактичним командуванням підрозділу та системою евакуації є критично важливою для забезпечення того, щоб поранені отримали необхідну для порятунку життя допомогу.

Спілкуйтеся з пораненим під час огляду, щоб підбадьорити та заспокоїти його, а також пояснити допомогу, яка надається. Фізичне поранення може викликати значну тривогу та страх, не кажучи вже про бойову психічну травму. Відверта розмова з постраждалим про його поранення, заспокоєння шляхом опису наданого лікування, а також підкреслення того, що ви робите все можливе, щоб йому допомогти, може зменшити рівень тривоги. Будьте чесними щодо отриманих травм, але зберігайте позитивне відношення щодо лікування та своєчасної евакуації. Діалог із пораненим допомагає оцінити його психічний стан, а розмова про процедури допомагає зберегти як вашу власну впевненість, так і довіру пораненого до вас.

Будьте на зв’язку з іншими немедичними та медичними рятувальниками, щоб координувати та спрямовувати допомогу.

Якнайшвидше зв’яжіться з тактичним командуванням підрозділу та тримайте його в курсі подій. Повідомляйте як тактичну інформацію, так і інформацію щодо поранених. Ці дані необхідні, щоб продовжувати бій і координувати евакуацію. Наприклад, тактичному командуванню може знадобитися знати:

  • Скільки є поранених?
  • Хто саме поранений?
  • Чи може поранений продовжувати вести бій?
  • Ворожу загрозу ліквідовано?
  • Системи озброєння вийшли з ладу чи cектор вогню не прикритий через те, що підрозділ зазнав втрат?
  • Чи потрібні інші бійці для заміни на бойових позиціях чи переміщення поранених?

Зв’яжіться з засобами евакуації через запит на евакуацію (MEDEVAC) і звіт MIST (за необхідності), щоб повідомити про кількість, тип, пріоритет і стан поранених, а також евакуаційне обладнання, необхідне для координації та забезпечення пріоритетності евакуації.

Пам’ятайте, що важливо задокументувати дані огляду та надану допомогу в Картці пораненого Форма DD 1380 TCCC, а також вносити нові дані, коли стан пораненого змінюється протягом фази Допомоги в польових умовах. Переконайтеся, що Картка пораненого була передана разом з пораненим на етап тактичної евакуації.

module-21-slide-05

Кожен військовослужбовець повинен знати, як подати запит на медичну евакуацію. Залежно від тактичної ситуації, вимог бойового завдання та стандартних операційних процедур підрозділу варіанти тактичної евакуації (TACEVAC) можуть включати спеціальні евакуаційні засоби з медичними можливостями (MEDEVAC) або інші транспортні засоби, не призначені для переміщення поранених, але викликані для їх евакуації (CASEVAC). CASEVAC - це нерегульоване переміщення поранених від місця отримання поранення до першого пункту хірургічної допомоги (2 етап медичної допомоги - мобільна хірургічна бригада або 3 етап - військовий мобільний госпіталь). Платформи CASEVAC зазвичай є озброєними військовими транспортними засобами, які не мають маркування Червоного Хреста. Це можуть бути літальні апарати, транспортні засоби або морські судна.

module-21-slide-06

Це відео демонструє приклад запиту на евакуацію (MEDEVAC) та звіт MIST.

Пам’ятайте, що запит на евакуацію (MEDEVAC) подається до системи евакуації (відділ координації евакуації) для організації TACEVAC. Звіт MIST повідомляє медичну інформацію медичним працівникам евакуаційного засобу та/або приймаючого медичного закладу (якщо доступно) щодо механізму травми, отриманих поранень, ознак/симптомів та наданої допомоги, щоб краще підготувати їх до надходження пораненого та продовження надання допомоги.

MEDEVAC / MIST: ПРИКЛАД ЗАПИТУ НА ЕВАКУАЦІЮ

Пам’ятайте, що коли ви надсилаєте запит на медичну евакуацію, ви не спілкуєтеся безпосередньо з медичними працівниками, а пояснюєте свої вимоги до евакуації людині, яка координує переміщення повітряних засобів. Незважаючи на те, що їм потрібна певна загальна інформація про стан пораненого, значна частина інформації, потрібної для координації евакуації, не є клінічною та стосується матеріально-технічних та операційних питань. Перш ніж розпочати евакуацію, зберіть всю необхідну інформацію, а під час виклику обов’язково дотримуйтесь усіх відповідних затверджених протоколів та інструкцій зв’язку

module-21-slide-08

Доктринальна система НАТО виділяє 3 категорії евакуації (невідкладна, пріоритетна та звичайна). Ця система визначення порядку (пріоритезації) постраждалих для евакуації була прийнята та використовувалася для запитів на евакуацію під час конфліктів в Іраку та Афганістані. Об'єднана система лікування травм Міністерства оборони США і Комітет з Допомоги пораненим в умовах бойових дій (CoTCCC) також схвалили цю спрощену систему пріоритезації поранених.

Визначення категорії евакуації поранених є, мабуть, найважчою частиною процесу подання запиту на медичну евакуацію. Часто важко оцінити, наскільки стабільним може бути постраждалий після відповідного початкового лікування у рамках TCCC.

Категорію евакуації поранених можуть визначати медики, але часто це робить немедичний персонал, який ініціює запит на MEDEVAC.

Поточна доктрина США про MEDEVAC описує 3 категорії евакуації:

Невідкладна (Категорія A)

Евакуація в межах 2 годин: означає критичну травму, яка загрожує життю. До цієї категорії відносяться наступні види травм:

  • Значні поранення внаслідок вибуху саморобного вибухового пристрою
  • Вогнепальне або проникаюче осколкове поранення грудної клітки, живота або таза
  • Тупа травма грудної клітки, живота або таза з підозрою на кровотечу, яку неможливо зупинити прямим тиском
  • Прогресуюче порушення прохідності дихальних шляхів
  • Прогресуюча дихальна недостатність
  • Поранений без свідомості
  • Відома або підозрювана травма хребта
  • Геморагічний шок
  • Зовнішня кровотеча, яку важко зупинити
  • ЧМТ середнього/тяжкого ступеня
  • Опіки > 20% загальної площі поверхні тіла

Пріоритетна (Категорія B)

Евакуація в межах 4 годин, серйозні травми. До цієї категорії відносяться наступні види травм:

  • Ізольований відкритий перелом кінцівки з зупиненою кровотечею
  • Травма кінцівки з накладеним турнікетом
  • Проникаюча або інша серйозна травма ока
  • Значне пошкодження м’яких тканин без масивної кровотечі
  • Травма кінцівки з відсутнім дистальним пульсом
  • Опіки від 10% до 20% загальної площі поверхні тіла

Звичайна (Категорія C)

Евакуація в межах 24 годин, травми легкого та середнього ступеня. До цієї категорії відносяться наступні види травм:

  • Струс мозку (легка ЧМТ)
  • Вогнепальне поранення кінцівки - кровотеча зупинена без турнікета
  • Легке осколкове поранення м'яких тканин
  • Закритий перелом з інтактним дистальним пульсом
  • Опіки <10% TBSA

module-21-slide-09

A--> Невідкладна евакуація в межах 2 годин.

B--> Пріоритетна евакуація в межах 4 годин.

C--> Звичайна евакуація в межах 24 годин.

Запам’ятовування “A, B, C” евакуації допоможе вам класифікувати поранених. Категорія A-Загрозливі для життя стани, Категорія B-Серйозні травми та Категорія C-Травми легкого та середнього ступеня.

module-21-slide-10

Будь-який загрозливий для життя стан, пов’язаний із порушенням прохідності дихальних шляхів - Airway, диханням - Breathing, кровообігом - Circulation (включаючи значні опіки), та зміною психічного стану пораненого класифікується як категорія A.

module-21-slide-11

Постраждалі категорії В потребують якнайшвидшого звернення до лікаря, але вони не мають безпосередньої загрози для життя.

module-21-slide-12

Звичайні поранені класифікуються як категорія C. Вони отримали травми та потребують медичної допомоги, але можуть почекати трохи довше, ніж поранені категорій A і B.

Зауважте, що це лише приклади, і категорія евакуації конкретного пораненого може потребувати модифікації на основі результатів огляду в фазі Допомоги в польових умовах.

Крім того, пам’ятайте про необхідність частої повторної оцінки поранених, оскільки їхній стан може змінитися, що, в свою чергу, вимагатиме зміни пріоритетності.

module-21-slide-13

Звіт MIST було запроваджено як стандартну частину запиту MEDEVAC під час операції OEF (Operation Enduring Freedom) в Афганістані. Хоча звіт MIST не є формальною частиною стандартного запиту НАТО та США на медичну евакуацію, він став нормою на полі бою. Звіт MIST подається після запиту MEDEVAC. Він передає додаткову медичну інформацію до приймального медичного закладу та/або медичних працівників евакуаційного засобу, а також додаткову інформацію щодо евакуації, яка може бути потрібною згідно зі специфікою театру бойових дій або політикою підрозділу/командування.

Звіт MIST складається з наступного:

  • M - Короткий опис механізму поранення (саморобний вибуховий пристрій, вогнепальне поранення, ручний протитанковий гранатомет, автокатастрофа, падіння з висоти тощо)
  • І - Стисла інформація про поранення, починаючи з найбільш серйозних. Наголосіть на загрозливих для життя травмах (двосторонні ампутації нижніх кінцівок, напружений пневмоторакс тощо)
  • С - Життєві показники або виражені симптоми (АТ=90 (пальпаторно), утруднене дихання тощо)
  • Т - Терапія/Надана допомога (накладений турнікет, зупинена кровотеча; введені продукти крові; кетамін 50 мг внутрішньом’язово тощо)

module-21-slide-14

module-21-slide-15

PDF Картка практичної навички Підготовка запиту на медичну евакуацію та звіту MIST

Підготовка запиту на медичну евакуацію та звіту MIST

Читати pdf файл

Надмірна категоризація, тобто тенденція класифікувати рану чи травму як більш серйозну, ніж вона є насправді, завжди була проблемою: як колись, так і тепер, у ході поточних операцій. Належна класифікація необхідна для того, щоб поранені, які найбільше потребують допомоги, були евакуйовані першими та отримали необхідну їм рятівну допомогу в межах відповідних часових рамок. Надмірна категоризація, і, як наслідок, неправильне визначення пріоритетності евакуаційних заходів, незважаючи на обмеження і ризики, ставить під загрозу постраждалих, евакуаційні засоби та бойове завдання загалом.

module-21-slide-16

Ці «перлини мудрості» зібрані, щоб допомогти бойовому медику уникнути надмірної категоризації та визначити справжню терміновість евакуації. Припускається, що рішення приймається через 15-30 хвилин після поранення. Також припускається, що допомога надається відповідно до Настанов TCCC. Ці міркування є найбільш важливими, коли існують тактичні чи інші обмеження на евакуацію, і, відповідно, має бути визначений порядок евакуації (пріоритетність) поранених. Пам’ятайте, що це лише емпіричні правила.

module-21-slide-17

Своєчасна та ефективна комунікація з пораненим, іншими медичними та немедичними рятувальниками, тактичним командуванням підрозділу та системою евакуації є надзвичайно важливою для забезпечення того, щоб поранені були заспокоєні, дії інших рятувальників були скоординовані, командування підрозділу мало обізнаність щодо ситуації та могло допомогти з координацією евакуації, а система/засоби евакуації мали інформацію, необхідну для належного визначення пріоритетів та підтримки потреб евакуації поранених.

Запит на евакуацію поранених здійснюється за допомогою подання 9-рядкового запиту (9-line) MEDEVAC і звіту MIST.

Запит на евакуацію 9-line MEDEVAC містить інформацію про кількість, тип, пріоритет і статус поранених, а також евакуаційне обладнання, необхідне для координації та пріоритезації евакуації.

Звіт MIST (за необхідності) використовується для забезпечення того, щоб евакуаційні засоби та приймаючі лікувальні заклади мали необхідну медичну інформацію та були готові надати пораненому необхідну допомогу.

Визначення категорій евакуації поранених (пріоритезація) є, мабуть, найскладнішою частиною процесу запиту на медичну евакуацію, оскільки часто важко оцінити, наскільки стабільним може бути поранений після надання відповідної початкової допомоги у рамках TCCC.

Доктрина США про MEDEVAC описує 5 категорій евакуації.

  • НЕВІДКЛАДНА ЕВАКУАЦІЯ--> Необхідно евакуювати в межах 2 годин, щоб врятувати життя, кінцівку або зір.
  • НЕВІДКЛАДНА ХІРУРГІЧНА ЕВАКУАЦІЯ--> Необхідно евакуювати до місця розташування найближчої мобільної хірургічної бригади в межах 2 годин, щоб врятувати життя, кінцівку або зір.
  • ПРІОРИТЕТНА ЕВАКУАЦІЯ--> Слід евакуювати в межах 4 годин, інакше стан може погіршитись, вимагаючи термінової евакуації.
  • ЗВИЧАЙНА ЕВАКУАЦІЯ--> Необхідно евакуювати в межах 24 годин.
  • АДМІНІСТРАТИВНА ЕВАКУАЦІЯ--> Евакуація за адміністративним (командним) рішенням, не є медичною необхідністю.

Але на практиці визначення пріоритетів часто спрощується за допомогою трьох категорій НАТО.

  • НЕВІДКЛАДНА ЕВАКУАЦІЯ (A)--> Потребує евакуації в межах 2 годин.
  • ПРІОРИТЕТНА ЕВАКУАЦІЯ (B)--> Потребує евакуації в межах 4 годин.
  • ЗВИЧАЙНА ЕВАКУАЦІЯ (C)--> Потребує евакуації в межах 24 годин.

Запам’ятовування “A, B, C” евакуації допоможе вам класифікувати поранених. Категорія A-Загрозливі для життя стани, Категорія B-Серйозні травми та Категорія C-Травми легкого та середнього ступеня.

module-21-slide-18

Щоб завершити цей модуль, перевірте вивчене за допомогою запитань, поданих нижче (відповіді знаходяться під зображенням).

module-21-slide-19

Перевірка вивченого

Відповіді

З ким повинен комунікувати бойовий медик у фазі Допомоги в польових умовах?

  • Поранений
  • Інші медичні та немедичні рятувальники
  • Тактичне командування
  • Система евакуації

Які рядки запиту на евакуацію слід подати для скерування та відправлення евакуаційного засобу?

Рядки 1–5 містять інформацію, достатню для початку медичної евакуації залежно від попереднього планування та координації між тактичними та евакуаційними підрозділами. Інформацію для рядків 6-9 можна надавати тоді, коли евакуаційний засіб вже знаходиться в дорозі.

Яку інформацію містить звіт MIST?

  • Механізм поранення
  • Інформація про поранення
  • Симптоми/ознаки
  • Терапія/Надана допомога

Правда чи неправда? Поранений з опіками 25% загальної площі поверхні тіла буде віднесений до Категорії А евакуації?

Правда. Якщо опіки становлять менше 20%, але більше 10%, це буде категорія В.

module-21-slide-20

module-21-slide-21

Ви можете обговорити цей матеріал на форумі ТССС

Поставити питання
Розділи колекції
Clicky