Всі оригінальні матеріали знаходяться на deployedmedicine.com
Опубліковано: 23.07.2022

6. Медична допомога в тактичних умовах. Гіпотермія

Додати до обраного
Читати PDF
Завантажити PDF
Вступ

Після завершення Медичної допомоги в тактичних умовах «Кровообіг» зосередимося на гіпотермії.

Модуль «Гіпотермія» Медичної допомоги в тактичних умовах складається з рекомендованих методів запобігання гіпотермії та її лікування.

Цілі
  • ОПИС запобігання коагулопатії, спричиненої гіпотермією
Відео: Медична допомога в тактичних умовах. Гіпотермія

 

Завантажити відео

Керівні принципи та ключові моменти

Запобігання гіпотермії

  1. Якомога раніше й агресивніше вживайте заходів попередження подальшої втрати тепла організмом пораненого, і, коли це можливо, зігрівайте пораненого, як при травмах, так і у поранених зі значними опіками.
  2. Зведіть до мінімуму вплив холодної поверхні, вітру та температури повітря на пораненого. Необхідно якомога швидше розмістити ізоляційний матеріал між пораненим та будь-якою холодною поверхнею. Залиште, якщо можливо, захисне спорядження на/або поруч з пораненим.
  3. Замініть мокрий одяг сухим, якщо це можливо, щоб захистити пораненого від подальшої втрати тепла.
  4. Вкрийте пораненого теплозберігаючою ковдрою таким чином, щоб вона покривала передню частину тулуба пораненого та підгорніть ковдру під пахви (з метою запобігання опікам не розміщуйте будь-яку теплозберігаючу ковдру безпосередньо на шкіру або навколо тулуба).
  5. Вкладіть пораненого в герметичний мішок.
  6. Якомога швидше замініть терморефлекторні ковдри на системи з кращою теплоізоляцією, використовуючи спальний мішок із капюшоном або інші легкодоступні утеплювачі всередині мішка/зовнішні системи зберігання тепла та вологи.
  7. Перед заміною не ізольованої системи засобів попередження гіпотермії на теплоізольовану систему останню необхідно попередньо нагріти; за можливості намагайтесь вдосконалювати систему засобів попередження гіпотермії.
  8. Використовуйте нагрівальний пристрій на акумуляторі для ВВ введення інфузійних рідин відповідно до чинних вказівок CoTCCC, при швидкості введення до 150 мл/хв з температурою на виході 38°C.
  9. Захистити пораненого від впливу вітру та атмосферних опадів при будь-якій евакуації на платформі.

  • Ключові моменти:

    Самонагрівні покривала Ready-Heat можуть забезпечувати нагрів до 40° C протягом декількох годин з тривалістю роботи до 8 годин. Уникайте прямого контакту з голою шкірою через можливі теплові опіки. На тілі повинен бути камуфляж або футболка, а зверху самонагрівне покривало Ready-Heat.

    Самонагрівні покривала Ready-Heat можуть бути менш ефективними на великих висотах через нижчий парціальний тиск кисню, якого може виявитися недостатньо для підтримки хімічної реакції, необхідної для продукування тепла.

    Пам’ятайте!!! Мова йде не про переохолодження у звичному сенсі слова, коли смерть настає через вплив холоду. Йдеться про забезпечення функціонування системи згортання крові! Поранений у шоковому стані не здатен ефективно підтримувати температуру тіла.

    Навіть невелике зниження температури тіла може перешкодити згортанню крові, що збільшує ризик
    смертельної кровотечі. Легше запобігти гіпотермії, ніж її лікувати!

Підсумки
  • Мінімізуйте вплив зовнішніх умов на пораненого і за наявності скористайтеся захисним
    спорядженням.
  • Застосуйте самонагрівне покривало Ready-Heat і вкрийте пораненого терморефлекторною ковдрою.
  • За потреби ВВ інфузії вводьте підігріті розчини.
  • Вживайте запобіжні заходи, перш ніж настане гіпотермія.

Ви можете обговорити цей матеріал на форумі ТССС

Поставити питання
Розділи колекції
Clicky