Всі оригінальні матеріали знаходяться на deployedmedicine.com
Опубліковано: 23.07.2022
Оновлено tccc.org.ua: Липень 2024

6. Медична допомога в тактичних умовах. Гіпотермія

Додати до обраного
Читати PDF
Завантажити PDF

https://books.allogy.com/web/tenant/8/books/3bd56f93-445a-44d2-bbf6-7053eeb80620/

Вступ

Після завершення розділу “Допомога в польових умовах: кровообіг” зосередимося на гіпотермії.

Розділ “Гіпотермія” в рамках Допомоги пораненим в умовах бойових дій складається з рекомендованих методів попередження гіпотермії та її лікування.

Цілі
  • ОПИСАТИ, як можна попередити виникнення коагулопатії, спричиненої гіпотермією.
Відео: Допомога в польових умовах: гіпотермія.

Завантажити відео

Настанови та ключові моменти

Попередження гіпотермії

Зведіть до мінімуму вплив холодної поверхні, вітру та температури повітря на пораненого. Залиште, якщо можливо, захисне спорядження на пораненому або поруч з ним.

Замініть мокрий одяг сухим, якщо це можливо. Необхідно якомога швидше розмістити ізоляційний матеріал між пораненим та будь-якою холодною поверхнею.

Накрийте передню частину тулуба пораненого самонагрівною ковдрою (Ready-Heat Blanket) з Набору попередження та боротьби з гіпотермією (Hypothermia Prevention and Management Kit, HPMK), але не кладіть її безпосередньо на шкіру. Обгорніть пораненого терморефлекторною ковдрою (Heat-Reflective Shell, HRS, з того ж набору HPMK).

Якщо терморефлекторна ковдра HRS недоступна, також можна використати попередньо рекомендовану комбінацію самонагрівної ковдри (Ready-Heat Blanket) та термоковдри (Blizzard Survival Blanket).

Якщо наведені вище засоби недоступні, використайте сухі ковдри, дощовики-пончо, спальні мішки або будь-які засоби, які можуть утримати тепло та зберегти пораненого сухим.

Якщо поранений потребує ВВ введення розчинів, бажано використовувати підігріті розчини.

  • Ключові моменти:

    Самонагрівні ковдри типу Ready-Heat Blanket можуть нагріватись до 40° C та забезпечувати таку температуру протягом декількох годин, із загальною тривалістю роботи до 8 годин. Уникайте прямого контакту зі шкірою через можливі термічні опіки. Поранений має бути одягнений в уніформу чи футболку, поверх якої слід покласти самонагрівну ковдру.

    Самонагрівні ковдри типу Ready-Heat Blanket можуть бути менш ефективними на великій висоті над рівнем моря через нижчий парціальний тиск кисню, якого може виявитися недостатньо для підтримки хімічної реакції, необхідної для генерації тепла. 

    Пам’ятайте!!! Мова не йде про переохолодження у звичному сенсі слова, коли смерть настає через вплив холоду. Йдеться про підтримку системи згортання крові в робочому стані! Поранений у шоковому стані не здатен ефективно підтримувати температуру свого тіла.

    Навіть невелике зниження температури тіла може перешкодити згортанню крові, що збільшує ризик смертельної кровотечі. Легше запобігти гіпотермії, ніж її лікувати!

Підсумок
  • Мінімізуйте вплив на постраждалого зовнішніх умов і, за можливості, залишіть спорядження на пораненому.
  • Застосуйте самонагрівну ковдру типу Ready-Heat Blanket і вкрийте пораненого терморефлекторною ковдрою типу Heat-Reflective Shell (HRS).
  • За потреби ВВ інфузії вводьте підігріті розчини.
  • Вживайте запобіжні заходи, перш ніж настане гіпотермія.

Ви можете обговорити цей матеріал на форумі ТССС

Поставити питання
Розділи колекції
Clicky